All News

Přejít na navigaci

Všechny novinky

Proč je Dronetag Mini lepší než GPS lokátor pro kočky?

Máme za sebou první uvedení prvního produktu – Dronetag Mini a jeho první prodeje. Spousta slov “první” ale neznamená, že jsme banda nováčků, co na koleni honem rychle upekla polotovar ze závodní jídelny. Ve skutečnosti jsme parta profesionálních vývojářů, která optimalizuje svůj software, mazlí se s vlastním hardwarem a ladí nezávislý produkt už 3 roky – a to bez velké firmy za zády.

Napsáno 01 December 2021

Nový design a vylepšení Mini

Neustále vylepšujeme náš Dronetag Mini, a to zevnitř i zvenčí! Už nějaký čas vyzýváme naše zákazníky ke zpětné vazbě a díky výrobě vlastní krabičky jsme tak do nového návrhu mohli zahrnout vaše připomínky.

Napsáno 23 October 2021

Dronald: Průvodce pravidly pro drony

Na základě nařízení 2019/947 jsou v Evropské unii od 31. 12. 2020 účinná nová pravidla pro provoz dronů. V návaznosti na tyto pravidla jsme společně s Řízením letového provozu ČR spustili webovou aplikaci Dronald.

Napsáno 08 February 2021

U-space aneb vzdušný prostor budoucnosti

Možná jste již zaznamenali nová nařízení Evropské unie 2019/945 a 2019/947, která budou účinná od posledního dne roku 2020. Stručně řečeno, tyto předpisy rozdělují operace dronů do několika kategorií a definují požadavky na piloty a drony pro každou z nich.

Napsáno 07 September 2020

Novinky z vývoje: První funkční prototypy jsou na světě

Po mnoha měsících vývoje přicházíme s první šarží funkčních prototypů Dronetag Mini, zařízení pro vzdálenou identifikaci dronů v rámci nové evropské legislativy. Kromě hardwarového zařízení jsme vylepšili i naši mobilní aplikaci, což nám umožňuje testovat naše řešení jako celek.

Napsáno 31 July 2020

Prvenství v soutěži Galileo Masters 2019

Dronetag opět slaví! Tentokrát jsme vyhráli národní kolo soutěže Galileo Masters 2019. Tato soutěž, někdy přezdívaná jako vesmírní oscaři, se zaměřuje na inovace spojené se satelitní navigací. Více o soutěži jako takové se dočtete na stránkách Galileo Masters.

Napsáno 10 January 2020

Dotkněte se budoucnosti s Dronetagem na Future Port Prague 2019

Již 10. a 11. září se pražské výstaviště v rámci festivalu Future Port Prague promění v bránu do budoucnosti a nabídne všem návštěvníkům náhled do futuristických technologií. Jedním z hlavních témat jsou i drony a Dronetag zde tedy nebude chybět. V rámci letošního třetího ročníku tohoto festivalu vám na našem stánku představíme prototypy našich produktů.

Napsáno 09 September 2019

Dronetag byl přijat do kosmického start-up inkubátoru ESA BIC Prague

Dne 8. srpna 2019 došlo k podepsání dvouletého inkubačního kontraktu mezi společnosti Dronetag s.r.o a podnikatelským inkubátorem ESA BIC Prague, právně zastoupeným agenturou pro podporu podnikání CzechInvest. Kromě projektu Dronetag došlo k inkubaci i dalších dvou projektů využívající kosmické technologie - Neuron Soundware a Stratosyst. Přijetí probíhalo na základě pravidelného výběrového řízení, do kterého se hlásí desítky nadějných start-upů ročně.

Napsáno 10 August 2019