Novinky z vývoje: První funkční prototypy jsou na světě

Přejít na navigaci

Novinky z vývoje: První funkční prototypy jsou na světě

Po mnoha měsících vývoje přicházíme s první šarží funkčních prototypů Dronetag Mini, zařízení pro vzdálenou identifikaci dronů v rámci nové evropské legislativy. Kromě hardwarového zařízení jsme vylepšili i naši mobilní aplikaci, což nám umožňuje testovat naše řešení jako celek.

Za poslední měsíce je největším posunem v hardwarovém vývoji implementace vzdálené identifikace a sledování dronů dle standardu ASTM F3411. Hlavním krokem v rámci mobilní aplikace bylo přidání funkcí pro správu letu a zobrazení letových zón, což dohromady umožňuje pilotům jednoduše plánovat jejich lety.

Usilujeme o to, aby náš produkt byl vhodný pro každého pilota dronu, proto dbáme na uživatelskou přívětivost stejně jako na technické vlastnosti. Momentálně navrhujeme plastový obal pro Dronetag Mini tak, aby splnil naše hlavní požadavky, kterými jsou malé rozměry i nízká hmotnost, odolnost materiálu a především snadné používání.

A co dále? V příštích měsících nás čeká testování prototypů s našimi partnery po celé Evropě. Následně zpracujeme výsledky z testů, upravíme podle nich produkt a zahájíme přípravy na sériovou výrobu. Držte nám palce!

Fotografie prototypu

O tomto článku

Štítky:
Napsáno 31 July 2020 autorem Dronetag team